Obrazek

 

 

Skąd pomysł na akcję?

 

Pomimo rosnącej świadomości na tematy związane z ciążą, łatwego dostępu do informacji dotyczących tego stanu i obciążenia jakim jest dla organizmu kobiety, poziom wrażliwości na potrzeby przyszłych mam nadal pozostawia wiele do życzenia.

 

Duża grupa kobiet w ciąży nie upomina się o swoje prawa: nie proszą o ustąpienie miejsca w autobusie, gdy jest im ciężko, nie korzystają z pierwszeństwa w kolejce, nawet gdy naprawdę tego potrzebują.

 

Często osoby z ich otoczenia albo wyznają zasadę: „ciąża to nie choroba” i nie widzą nic złego w tym, że „zdrowa kobieta w ciąży” stoi w autobusie albo nie są pewne czy „ta pani jest w ciąży” i, na wszelki wypadek, nie reagują.

 

W obecnych czasach, gdy w natłoku codziennych obowiązków wiele osób nie rozgląda się wokół siebie warto, aby przyszłe mamy wyróżniły się „z tłumu” i nie pozostawiały miejsca na domysły.

 

Dlatego postanowiliśmy zorganizować akcję: „Daj się zauważyć”.

 

Na czym polega?

 

Przygotowaliśmy kolorowe przypinki dla kobiet w ciąży. Zachęcamy przyszłe mamy, by nosiły przypinkę i sygnalizowały osobom z otoczenia: „Jestem w ciąży, zauważ mnie. Mogę potrzebować Twojej pomocy”.

 

Przypinkę można nosić w widocznym miejscu na stałe lub tylko w razie gorszego samopoczucia. Przyszłe mamy, które czują się świetnie i nie mają ochoty korzystać z przywilejów, zachęcamy do noszenia jej w torebce, kieszeni, po wewnętrznej stronie kurtki. Tak, aby zawsze była dostępna, gdy czują się zmęczone, osłabione i potrzebują by zwrócono na nie większą uwagę.

 

przypinka boomy dla kobiet w ciąży

 

Jaki jest cel noszenia przypinki?


Wierzymy, że gdy przyszłe mamy zaczną postępować zgodnie z zasadą: „Gorzej się czuję + przypinam znaczek = proszę, ustąp mi miejsca” otoczenie nauczy się, że jest to sposób na poproszenie by zwrócić na nie szczególną uwagę i być wrażliwszym na ich potrzeby.

 

 

Dla kogo jest to przedsięwzięcie?


Przede wszystkim dla przyszłych mam. Ale nie tylko. Zapraszamy placówki zdrowia i szkoły rodzenia do przyłączenia się do akcji. Pomóżcie nam zachęcić przyszłe mamy by nosiły przypinkę i „dały się zauważyć”. Wspólnie uwrażliwiajmy otoczenie na potrzeby kobiet w ciąży.

 

 

Jak dołączyć do akcji?

 

  • Jeśli jesteś w ciąży i chcesz otrzymać przypinkę, wypełnij poniższy formularz (pole "firma" pozostaw puste).
  • Jeżeli jesteś położną, doulą, przedstawicielem placówki medycznej lub szkoły rodzenia i chcesz otrzymać znaczki dla mam z Twojego otoczenia, wypełnij formularz, uzupełniając nazwę firmy.

 

Możesz także skontaktować się z nami, wysyłając e-mail na adres: sklep@boomy.pl lub dzwoniąc pod numer: 882-500-882.

 

 

 

Imię i nazwisko

Firma

E-mail

Ulica

Kod pocztowy

Miasto

Wysyłając formularz, zgadzam się na przetwarzanie moich danych do celów marketingowych. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem danych osobowych jest Boomy. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych dostępne są w Polityce prywatności.